محل تبلیغات شما

مولای من سلام .

از بازی دنیا تازه به خانه برگشته بودم که صدای شیون از خانه همسایه برخاست. هربار که مرگ از کنار عبور می‌کند از خودم می ترسم. از اینکه مبادا یک روز وسط اینهمه غفلت، زنگ پایان من نیز به صدا در آید. میدانم که انسان ابدی است و اتفاقا از همین می ترسم که مبادا به قدمت ِابد بخواهم حسرت تهی دستی ام را بر دوش کشم

آقای ِجان

این روزها در هیاهوی کار، میان انبوهی از اصناف مختلف بشر گرفتارم. از ظالم تا مظلوم از خناس تا ابله و از دسیسه چین و متقلب تا باجگیر و فاسد. نمیدانم چه شد که مسیر زندگی ام به این کارزار رسید، گویی در هر پله ای، امتحانی هست که باید سپری شود. کاهی فکر میکنم اگر اینجا نبودم چقدر در خلوتم کارهای پربار تری برای انجام داشتم و گاهی فکر میکنم اگر نبودم، کسی نبود تا از حق مظلوم دفاع کند. نمیدانم کدام واگویه با خودم درست است و کدامش بهانه تراشی

حضرت ِپناه

در ازای تمام چیزهایی که نمیدانم، یک چیز را میدانم. دسیسه و مکر و ترفند، حتی اگر از باب ضرورت هم باشد، بازهم روح را کج و کوله می کند. دور نیست آن روزی که هم صحبت مرد بیابان نشینی شدم که نه اهل عنوان و لقب بود و نه چه بسا اهل ظواهر ایمان و چیزی پرسید و جوابش را دادم و دوباره چیزی پرسید بازهم جوابش را دادم و در میان سوالها چیزی پرسید که صلاح ندانستم پاسخش را بدهم و اجمالا پیزی گفتم که از پاسخ طفره رفته باشم و لبخندی زد و گفت، این را صادقانه نگفتی! با لبخند و تعجب پرسیدم چطور؟ گفت وقتی کسی از صدق فاصله بگیرد من در سمتی از صورتش چیزی میبینم .

جناب ِنجات

خدا میداند که در همانی که آن مرد میگفت نیز زبانم به دروغ باز نشده بود و فقط اطواری در کلامم دادم که هم پاسخ داده باشم و هم نداده باشم. حالا اگر بنا باشد در سخن تاب دار اینچنین باطن منقلب شود، پس چه بر سر من خواهد آمد در میان تنور مکر و ریا و حیله؟ انزوا که خلاف تعلیم شماست و جمعیت که سنگلاخ است برای پیمودن مسیر. چه کنیم؟

باید سنگری باشد عظیم تر از تیرهایی که از جانب شیاطین پرتاب می شود و  ختم یادداشت سیصد و بیست و هفتم در دهم اسفند نود و هفت همین استفاثه است که ما را به آن سنگر پناه فرمایید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فلزیاب کاوش آموزش برای همه گروه صنعتی کرمان موکت (آسیا چمن) مشاوره آموزشی تفریحی آپشن خودرو | دنیای آپشن دانا پلاست سرشار بیگ گو تخفیف ویژه